PCT

پاکسازی بعداز دوره های استروئیدی جمله مناسبی نیست بهتر است به جای آن بگوییم محافظت پس از دوره های استروئیدی ودرمان آن.

توضیحات

هنگامی که ما به منظور افزایش عملکرد ورزشی خود از استروئید‌های آنابولیک استفاده می‌کنیم در واقع بدن خود را میزبان دریافت حجم بسیار زیادی از هورمون‌ها قرار میدهیم، در واقع بیشتر از حدی که خود بدن در حالت طبیعی هورمون تولید می‌کند.
هنگامی که دوره شما به پایان می‌رسد و دیگر خبری از دریافت هورمون‌های اضافه نمی‌باشد بدن شما باید برای بازگشت به حالت طبیعی خود کارهایی را انجام دهد. دراین صورت است که کارکمی دشوارخواهد شد وممکن است اتفتقات بدی رخ داده باشد مخصوصا برای هورمون های تیروئید و کبد و…. که مهم ترین آنها هورمون تستسترون و اجزای آن می باشد.

اهمیت بازگردانی ومحافظت

استروئید های آنابولیک تولید طبیعی تستسترون در بدن را با خلل هایی روبرو میکنند و نکته مهم این است که پس از استفاده از آنها تولید تستسترون طبیعی بدن از کار می افتد و مشکل اصلی این است که آتروفی بیضه رخ میدهد به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است که حتما پس از دوره ها باید به آن توجه کرد.
ممکن است برای هر فرد نیز متفاوت باشد بدلیل درگیر شدن گیرنده ها چون گیرنده های هرفرد متفاوت عمل میکند
ممکن است کسی با یک دوره کوتاه و فردی پس از چندسال گرفتار آن شود.
نکته مهم: حتما بایدپس ازاتمام دوره (سایکل) آزمایش خون کامل داده شود و نقاط آسیب دیده ترمیم شوند بدون آزمایش کار کاملا اشتباهی است ممکن است کبد شما آسیب ندیده باشد وشما به محافظت آن بروید خیلی داروها مصرف کنید که بعدبراشما اثرات مخرب تر بجای بگذارند یابالعکس.

شروع محافظت

برای شروع قدم اول آزمایش
قدم دوم استفاده از SERM ها
قدم سوم پاکسازی کبد با استفاده از گیاهان آداپتوژن ومینرالها و ویتامین ها
قدم چهارم چک آپ مجدد فاکتورهایی که بامشکل مواجه شده بودند
حتما باید به سراغ سرم ها برویم که بهترین آنها تاموکسیفن ، کلومیفن سیترات و گاهی اوقات هاش سی جی HCG
و نیاز به استفاده از تمامی اینها نیست بلکه میتوان از یکی از آنها استفاده کرد و اگر پاسخی دریافت نکردیم سراغ دیگری برویم.
استفاده ازگیاهان آداپتوژن ومینرالها مانند
آلگومد،
کورکومین
ای سی سی جوشان ACC
اورسوفار300
سنسولین
امگا3
ویتامینهای گروه ب
متفورمین
و…